2018-02-08 Pączek dla Afryki

 

   
 

 

2018-01-28 Spotkanie Jasełkowe

28 stycznia 2018r., odbyły się Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka.

Uczniowie naszej szkoły przedstawiły swym bliskim jasełka pt. "Maleńka przyszła Miłość". Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkanie zaproszono najbliższych członków rodzin  naszych  uczniów.  Piękne  scenografie  i  kolorowe  stroje  sprawiły,  że  rodzice,   dziadkowie  i  zaproszeni  goście 
z zainteresowaniem słuchali aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Ku zaskoczeniu widzów pojawił się również Pan Bóg otoczony gromadką rezolutnych aniołków, którzy wspólnie próbowali spełnić marzenia ludzi na Ziemi. Scena prezentowała się zdumiewająco, a występy uczniów wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy, były nawet partie solowe. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na akordeonie, który sprawiał, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna.

W drugiej części naszego występu uczniowie kl.0-III zadedykowały wiersze i piosenki wszystkim babciom i dziadkom.

Podsumowaniem tej pięknej uroczystości był wspólny poczęstunek zorganizowany przez  rodziców uczniów, oraz wspólne kolędowanie przy akordeonie.

kliknij aby, zobaczyć galerię:

2018-01-05 Biała Szkoła

Już po raz 12 uczniowie mogli wypoczywać na Białej Szkole. W trakcie całego pobytu dzieci wspólnie spędzały czas - bawiąc się, ucząc, rywalizując. Wieczory były wypełnione grami i zabawami oraz zabawą przy muzyce.

W godzinach dopołudniowych uczniowie doskonalili jazdę na nartach na stoku w Witowie. Zajęcia narciarskie odbywały się pod czujnym  okiem instruktorów narciarstwa. Po pobycie na stoku dzieci relaksowały się i regenerowały swoje siły między innymi w zakopiańskim Aquaparku czy na kręgielni. Dwukrotnie uczniowie wybrali się do kina. Dużą radość sprawiła uczestnikom obozu wycieczka do Lodowego Labiryntu w Zakopanem.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych – uczyli się techniki malowania na szkle. Doskonalili się muzycznie - ucząc się piosenek  oraz zapoznając z gwarą i góralskim strojem.   Powodzeniem cieszył się także wieczór kolęd.  

Atrakcją pobytu była rywalizacja sportowa; uczestnicy obozu zmagali się w rozgrywkach w tenisa stołowego oraz w turnieju piłkarzyków.  Imprezą dostarczającą niezwykłych emocji był Slalom Narciarski. Wszystkie zdobyte dyplomy i medale zostały wręczone podczas uroczystego zakończenia turnusu.

Biorąc udział w konkursie  na najczystszy pokój, dzieci uczyły się współodpowiedzialności, samodzielności, współdziałania w grupie i zdrowej rywalizacji.

Wspólnie spędzone dni na pewno na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników, a zawiązane międzyszkolne przyjaźnie będą czekały na następne spotkanie.

2018-01-25 Wycieczka na Wawel

25 stycznia 2018r. Uczniowie z klas III ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Przegini Duchownej uczestniczyli w lekcji muzealnej w Zamku na Wawelu. Dzieci w ramach udziału w Konkursie wiedzy o Krakowie pt. KRAKUSEK zwiedziły z przewodnikiem Skarbiec oraz Zbrojownię a także zdobyły wiele ciekawych informacji na temat wybranych królów i bohaterów. Na koniec zajęć uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację pt. Wawel na przełomie wieków a także rozwiązali karty zadań utrwalające zdobyte informacje podczas wycieczki.

kliknij, aby zobaczyć galerię:

2018-01-11 warsztaty techniczne w castoramie

11 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Krakowie. Najpierw wybraliśmy się do kina Cinema City na piękny film animowany pt. „Fernando”. Od momentu rozpoczęcia bajki aż do samego jej końca dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy tytułowego byczka, który postępował wbrew całemu światu. Zamiast ślepo podążać za drogowskazami, które wyznaczali mu inni on wsłuchując się w swoje serce uparcie podążał za marzeniami.

Po seansie filmowym uczniowie naszej szkoły wybrali się na warsztaty „MAJTERKOWO”
w Castoramie gdzie uczestniczyli w praktycznych zajęciach. Każdy uczeń pod okiem specjalisty mógł samodzielnie wykonać drewnianą skrzyneczkę, a także ją ozdobić według własnego pomysłu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tych zajęciach i prześcigały się
w pomysłowym dekorowaniu swoich dzieł.

Nasze przedszkolaki natomiast po obejrzeniu bajki wybrały się do Krainy zabaw „AKUKU” gdzie spędzały miło czas na świetnej zabawie i zdobywaniu nowych doświadczeń. Maluchy
z radością szalały na zjeżdżalniach, trampolinach, karuzelach i pływały w basenach z kulkami. 

kliknij, aby zobaczyć galerię: