Akcje charytatywne

 

  

„WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”

W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły.  W akcji wzięliśmy udział dzięki pomocy ze strony właścicieli Pracowni Piekarniczo-Cukierniczej „Łysa Góra” Ewa i Janusz Trojan, którzy darmowo przekazali nam 200 sztuk pączków i tym samym zostali przez nas zgłoszeni do udziału w akcji i otrzymają Certyfikat „Czadowej Cukierni” od organizatorów akcji. Serdecznie dziękujemy im za okazane serce i wsparcie naszej akcji.

Pączki sprzedawali w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego 8 lutego 2018r. – w Tłusty Czwartek w cenie 2 zł za sztukę.  Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.

 Sprzedaliśmy wszystkie podarowane nam pączki i cały dochód w kwocie 410 zł przelaliśmy na konto misjonarzy.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji!

  

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”


Dziekujemy wszystkim uczestniką akcji Gwiazdka dla zwierzaka. Zebraliśmy ponad 220 kg żywności oraz wiele koców i zabawek dla podopiecznych schroniska w Krakowie. 

  

 WSPÓLNIE DZIAŁAMY NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH!

W grudniu 2017 roku Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej zorganizował zbiórkę monet w ramach udziału w XVIII edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Chcieliśmy także poprzez udział w tej akcji udowodnić, że niewielka pomoc wielu ludzi ma wielką moc. Uczniowie w klasach przeprowadzili zbiórkę monet od 1 grosza do 5 złotych, które zostały komisyjnie zliczone w dniach 10 -12 stycznia 2018r. Jak się okazało uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły nie zawiedli i tym razem. W tym roku zebraliśmy łącznie rekordową kwotę 489,41 zł co jest wielkim sukcesem jak na tak małą placówkę. Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie klasy I ze swoją wychowawczynią Panią Bronisławą Hajdugą – serdecznie gratulujemy ! Znów okazało się, że JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE ! Pieniądze przez nas zebrane trafią w całości na konto Towarzystwa „Nasz Dom”. Mamy nadzieję, że sprawią one radość niejednemu dziecku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i dorzucili się do naszej szkolnej GÓRY GROSZA!!!

 

  

„STAWIAMY SŁAWKA NA NOGI”

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom zaangażowanym w imprezę charytatywną. Cały dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację Sławomira Turskiego - tancerza, trenera,  skromnego  człowieka, który nigdy nie odmawiał pomocy i często tańczył pokazy na imprezach charytatywnych.

 

PACZKA DLA BOHATERA

Paczka dla Bohatera to inicjatywa społeczna działająca dzięki wolontariuszom z całej Polski, już od 6 lat. Zajmuje się organizowaniem bożonarodzeniowej zbiórki żywność. Chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Niestety wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc z Waszej i naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Niejednokrotnie dary, które Ci ludzie otrzymują pozwalają na godną Wigilię. Wiemy też, że największą radość sprawiają też odwiedziny i rozmowa, podczas których są łzy i uśmiechy :)

Chcemy także pomóc osobom ubogim wskazanym przez organizację pomocowe, oraz samotnym matkom ...

Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów ,które dołączymy do paczek. Mile widziane własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Zbiórkę planujemy prowadzić od 11 listopada do 17 grudnia 2016 roku. W dniu 20 grudnia w polskich mundurach wspólnie z przyjaciółmi rozwiezione zostaną paczki najbardziej potrzebującym. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Dziękujemy!

Wskazówki:

Produkty z długim terminem przydatności: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, ryż, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszkach, olej, sól, soki, płatki śniadaniowe etc...

Chemia gospodarstwa domowego i higieny: płyny do kąpieli i do prania, mycia naczyń i podłóg, proszek do prania, mydło, szampon, pasta do zębów etc...

 

 

 

GÓRA GROSZA

Nasza szkoła już kolejny raz zaangażowała się w Akcję Góra Grosza. Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Czasami jest to pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, czasami wysyłamy całą rodzinę na terapię lub finansujemy wyjazd wypoczynkowy, wspieramy talenty i zainteresowania podopiecznych, a niekiedy pomagamy umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów,które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W AKCJI GÓRA GROSZA NASZA SZKOŁA ZEBRAŁA

11652gr.

CO DAJE KWOTĘ

116zł 52gr

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM ORAZ WYCHOWAWCOM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W TĘ SZLACHETNĄ AKCJĘ

 

 

ŚWIĘTA W HOSPICJUM

Okres świąteczny jest szczególnie trudny dla chorych, którzy nie mogą spędzić go w domu z rodziną. Pracownicy i wolontariusze, którzy starają się zrobić co w ich mocy, aby dom hospicjum stał się namiastką domu rodzinnego, proszą o pomoc w stworzeniu świątecznej atmosfery i podarowanie chorym wykonanych przez dzieci stroików i ozdób.Dzieci ze świetlicy szkolnej odpowiadają na ten apel i wraz z wychowawcom wykonują przepiękne prace: aniołki, choinki, bańki itp. Wszystkie ozdoby zostaną dostarczone do hospicjum przed świętami.

 

 SADZONKI DLA HOSPICJUM

Przed świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski, sprzedawał sadzonki kwiatów. Cały dochód, w wysokości 277,40zł, z ich sprzedaży został przeznaczony na Hospicjum św. Łazarza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zakupili sadzonki, a tym samym włączyli się szlachetną akcję POLA NADZIEI.

 

 

 

BUDUJEMY POMNIK ORLĄT LWOWSKICH DZIECI-DZIECIOM

W tym roku społeczność szkolna przyłączyła się do akcji Budowa pomnika Orląt Lwowskich -Dzieci-Dzieciom. Uczniowie szkoły pod kierunkiem dyrektora szkoły pani Barbary Wierzbowskiej i nauczyciela historii pana Krzysztofa Rajskiego w ramach wolontariatu prowadzili kiermasz znicz. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz budowy pomnika. Zebraną kwotę 200 zł. przekażemy na konto. Ponadto w ramach zajęć kółka historycznego nauczyciel zainteresował uczniów tematem Orląt Lwowskich.

 

  

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Dzieci z naszego przedszkola bardzo zaangażowały się w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska na ul. Rybnej w Krakowie. Przez cały miesiąc gromadziły w wyznaczonym kąciku karmę, konserwy oraz zabawki dla psów i kotów. Przyniesione dary dzieci przekazały osobiście podczas wizyty w schronisku. W zamian każde dziecko otrzymało Certyfikat Wielkiego Serca