Programy

Programy w których szkoła bierze udział: 

 

 

 

BĄDŹ KUMPLEM NIE DOKUCZAJ

Dokuczanie to powtarzające się złe traktowanie innych lub celowe ich ranienie. Dokuczanie może zdarzyć się każdemu. Może mieć miejsce w szkole, na placu zabaw, w domu lub w internecie. Może polegać na szturchaniu, biciu, wyśmiewaniu, zabieraniu rzeczy, przezywaniu, celowym ignorowaniu lub pomijaniu, a także wytykaniu z powodu odmienności.

 

AKADEMIA AQUAFRESH

—Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Nowej Wsi Szlacheckiej uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Aquafresh”. Działanie profilaktyczne dla dzieci, a także dla rodziców zostało zwieńczone przedstawieniem pt. „Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć”. Kliknij aby zobaczyć prezentację. 

 

5 PORCJI OWOCÓW I WARZYW

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) od kilku lat aktywnie promuje zdrowe odżywianie, między innymi poprzez ogólnopolski program edukacyjny 5 porcji warzyw, owoców lub soku, Jego podstawowy cel to edukacja uczniów, rodziców dzieci, nauczycieli i lekarzy w celu kreowania zdrowych nawyków żywieniowych poprzez regularne spożywanie pięciu porcji warzyw, owoców lub soku.

ODBLASKOWA SZKOŁA

Szkoła bierze udział w konkursie "Odblaskowa szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Drogowego, Małopolską Policję oraz Kuratorium Oświaty. Konkurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego najmłodszych jego uczestników. Pozwoli na uczenie dzieci jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły. Wszystko po to by poprawić widoczność dzieci na drodze i uświadomić wszystkim, że szczególną uwagę trzeba zwrócić na drodze na najmłodszych.

EUROPEJSKI PROGRAM DOPŁAT DO SPOŻYWANIA MLEKA

Program Unii Europejskiej realizowany przez Agencję Rynku Rolnego od 18 października 2010 do stycznia 2011 r. Wszyscy uczniowie dostają kartonik mleka 3 razy w tygodniu. Program ten ma kontynuację w obecnym roku szkolnym - 2012/2013.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, dzięki któremu w klasach Naszej szkoły zostały utworzone Kluby Śniadaniowe, oraz dnia 8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania.

RADOSNA SZKOŁA - SALA ZABAW, PLAC ZABAW

Program Rządowy „ Radosna Szkoła” – pozwolił nam na budowę placu zabaw oraz miejsca zabaw - dostarczył dzieciom zabawy na długie lata.