ZYCZENIA.png

13 III b.r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami udały się na niezapomnianą wyprawę. Dla wielu niesłychaną atrakcją był już sam przejazd autobusem MPK oraz tramwajem. Jednakże jednym z naszych głównych celów była wizyta w restauracji Albertina mieszczącej się w Krakowie przy ul. Dominikańskiej 3. Udaliśmy się tam na zaproszenie jednego z Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!

Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie wykonały kolorową pizzę oraz równie barwne babeczki owocowe. Zostały omówione pewne zasady savoir-vivre obowiązujące przy stole oraz zawód kucharza, kelnera, menedżera. Po tej iście królewskiej gościnie każdy otrzymał pamiątkowy medal, dyplom małego kucharza oraz wykonaliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

Następnie przeszliśmy na  krakowski Rynek, po drodze konsumując tradycyjne obwarzanki i karmiąc stado gołębi. Zapoznaliśmy się z Adamem Mickiewiczem oraz tradycjami związanymi z kościołem Mariackim.

Drugim punktem programu były zajęcia muzealne w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach pt. "Cztery pory roku. O kolorach i nastrojach w obrazach". Dzieci miały niepowtarzalną okazję obcować z dziełami sztuki wielkich artystów, m. in. Jana Matejki.

Nasze przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o barwach podstawowych oraz kolorach tęczy, jak również udoskonaliły swoje artystyczne umiejętności, malując samodzielnie barwne drzewa w pracowni małego malarza.

Zatem warto w naszej czasem szarej codzinności zwracać uwagę także na kolory, które nas otaczają, pałaszując śniadanie i spogladając na krajobraz za oknem.

Cała wycieczka zakończyła się bezpiecznym powrotem do naszej małej ojczyzny – Nowej Wsi Szlacheckiej!

 

Poniedziałek 06 lipca 2020

Licznik odwiedzin

3217617
Twój IP: 3.235.62.151
2020-07-06 13:32

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony